Сектор селекції і насінництва зернових

Сектор селекції і насінництва зернових
13 September, 2021

Сектор селекції і насінництва зернових, круп’яних культур та багаторічних трав

Досліди по селекції пшениці озимої ведуться у відповідності з ПНД 13 «Зернові, круп’яні, зернобобові культури» Завдання 13.00.02.11.П (№ ДР 0121U108591) «Дослідження генетичної природи чорнобильських радіомутантів та використання перспективних з них для збагачення вихідного матеріалу пшениці м’якої озимої. Створення високопродуктивних сортів пшениці м’якої озимої з комплексною стійкістю до стресових факторів середовища та підвищеною якістю зерна» (Керівник: Бурденюк-Тарасевич Л.А. Виконавці: Мошенко М.М., Філатова Н.Ф., Мостьовна Н.А., Левченко Л.П., Плевако Н.В.).

Крім того в секторі займаються селекцією проса та первинним насінництвом сортів, які занесені до державного Реєстру або проходять сортовипробування.

У Реєстрі сортів рослин України на даний час знаходиться два сорти пшениці м’якої озимої  Глібовчанка та Єсенія; п’ять сортів проса: Скадо, Полто, Олітан, Аскольдо, Поляно; еспарцет – Піщаний 1251 та Медіно; люцерна – Веселоподолянська 11 та Конвенц; костриця лучна – Марінца; голозерний овес – Спонтано. Державне сортовипробування проходять: сорт проса Ярдуш, ярої пшениці Зорянка та соняшнику Ром.

 

Додати коментар

You must login to add a comment. If you do not have an account, you may register for one. Registration is free!